Jakie usługi oferuje zakład pogrzebowy?

 Śmierć bliskiej osoby jest trudnym czasem. Konieczne jest jednak zorganizowanie ceremonii pogrzebowej, co nie zawsze bywa łatwe. Na szczęście obecnie zakłady pogrzebowe mają możliwość dopełnienia części formalności w imieniu rodziny zmarłego. Jest to zdecydowane ułatwienie w tym przykrym momencie. Jakie usługi wchodzą w zakres prac wykonywanych przez firmy pogrzebowe?

Podstawowe zadania domu pogrzebowego

Do kluczowych zadań realizowanych przez zakład pogrzebowy należy transport ciał zmarłych. Firmy dysponują odpowiednimi samochodami, które są do tego przystosowane.  Zatrudniają także profesjonalistów z doświadczeniem, którzy potrafią zachować zimną krew, nawet w trudnych sytuacjach. Transport zmarłych dotyczy nie tylko najbliższej okolicy, ale także zleceń ogólnokrajowych, czy międzynarodowych. Warto jednak wcześniej upewnić się, że dany zakład pogrzebowy zajmuje się takimi usługami. W ofercie domów pogrzebowych znajduje się także sprzedaż trumien lub urn (istnieje możliwość wykonania produktów na specjalne zamówienie).

Inną usługą – również należącą do podstawowych zadań domu pogrzebowego – jest odpowiednie przygotowanie zwłok do ceremonii pogrzebowej. Oznacza to zabalsamowanie, ubranie w strój wybrany przez rodzinę, a w razie potrzeby wykonanie specjalnego makijażu.

Dodatkowe usługi świadczone przez zakłady pogrzebowe

Oprócz podstawowych usług, zakłady pogrzebowe oferują także usługi dodatkowe. Wśród nich znajdują się między innymi:

 -przygotowanie klepsydr i wywieszenie ich na terenie określonym przez rodzinę,

 -organizacja wieńców pogrzebowych w imieniu rodziny,

 -przygotowanie miejsca na cmentarzu,

  -przemówienie pożegnalne i podziękowania na przybycie na ceremonię – wygłoszone w imieniu rodziny, która często nie jest w stanie wypowiedzieć ani jednego słowa.

Zakłady pogrzebowe działające na rynku zajmują się kompleksową organizacją pogrzebów oraz załatwiają wszelkie formalności, co jest zdecydowanym ułatwienie dla najbliższych, którzy przeżywają ciężkie momenty. Warto również zauważyć, że zgon może nastąpić w każdym momencie, na co przygotowane są profesjonalne domy pogrzebowe. Zazwyczaj dla klientów dostępne są przez 24h – w nocy działa zazwyczaj specjalny telefon alarmowy, za pośrednictwem którego można zgłosić potrzebę wykonania usługi.Wróć na bloga