Gdzie można zamówić trumnę lub urnę?

Śmierć jest naturalnym etapem życia człowieka, chociaż utrata bliskiej osoby bywa bardzo trudna. W każdym przypadku konieczne jest jednak zadbanie o odpowiednie pożegnanie zmarłego. Jedną z najważniejszych kwestii jest zamówienie trumny lub urny,  jeżeli zmarły życzył sobie, aby jego ciało zostało skremowane. Sprawdź, gdzie zamówisz trumnę lub urnę?

Trumny i urny – oferta zakładu pogrzebowego

Utrata bliskiej osoby bywa trudna, ale trzeba poradzić sobie z załatwieniem wszelkich spraw umożliwiających odbycie się pogrzebu oraz ceremonii na cmentarzu. Wiele osób nie ma siły na dodatkowe wybory, dlatego powierza wszystkie kwestie zakładowi pogrzebowemu, który  może zająć się:

 -wyborem odpowiedniej trumny lub urny – w zależności od rodzaju pochówku,

 -ubiorem osoby zmarłej,

 -formalnościami cmentarnymi.

Bardzo często oprócz samej trumny czy urny, domy pogrzebowe zajmują się także organizacją kwiatów na grób.  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – zwłaszcza, kiedy klienci nie mają głowy do tego typu spraw.

Jaką trumnę lub urnę można wybrać w zakładzie pogrzebowym? 

Zakłady pogrzebowe oferują swoim klientom szeroki zakres produktów dopasowanych do indywidualnych wymagań, a przede wszystkim możliwości finansowych. Nie każdy może pozwolić sobie na duży wydatek, a ważne jest, aby każdy miał możliwość zakupu trumny lub urny dla swojego bliskiego. Niemal wszystkie artykuły pogrzebowe dostępne obecnie na rynku charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania oraz odpowiednią estetyką. Niektóre z nich mogą różnić się między sobą wymiarami. Inny model będzie przeznaczony dla dorosłego człowieka, a inny dla małego dziecka. Klienci domów pogrzebowych mogą także wybierać między trumnami wykonanymi z różnych gatunków drzew, co przekłada się na ich kolorystykę. Dostępne są zarówno klasyczne, bardzo proste trumny, jak i zdecydowanie bardziej zdobione modele. Podobnie wygląda kwestia z urnami.

Oczywiście można także zdecydować się na indywidualne zamówienie trumny lub urny według własnych wytycznych. Istnieje wiele firm, które zajmują się tego typu usługami. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj śmierć bywa dla rodziny zaskoczeniem i pogrzeb załatwiany jest maksymalnie w kilka dni, natomiast realizacja trumny na zamówienie może trwać nawet kilka tygodni. Wróć na bloga